Klasika
Ve hře jsme měli dva oddílové zástupce - Miloše, který předvedl nejlepší výkon na MS a získal pro české barvy nejlepší individuální umístění celého týdne. V obří konkurenci je jeho umístění o to cennější, že vítězný Nor cestou nabral dva další medailisty a dovezl je do cíle... Milošův rozbor klasiky najdete tady.
Tamarka absolvovala se ctí celý program MS, nabrala spoustu zkušeností, které využije na podzim na juniorském MS.

Štafety
Po výborném výkonu si Adélka prohodila disciplíny a místo klasiky byla nominována do štafety a rovnou na první úsek. Předávala v kontaktu s nejlepšími. Česká dívčí štafeta s Denisou Kosovou a Janou Knapovou nakonec po boji obsadila 5. místo. Rozhodlo se až v závěrečném pytlíku. Bronz byl opravdu kousek. slovenská štafeta s Tamarkou (také rozbíhala) doběhla 19.
Českou štafetu rozbíhal Pavel Kubát, Miloš běžel druhý úsek, sice udržel 7. místo, ale vláček mu utekl a většinu závodu strávil v lese sám. V lese bylo dost tma, takže musel běžet s čelovkou. A nebyl sám. A tak musel finišman Vojta Král čekat na chyby druhých. Ty sice přišly, jenže jen od Francie a Ukrajiny. Nakonec také 5. místo, ale zde byla medajle hodně daleko. Slovenskou štafetu rozběhl Palo, druhý běžel (teslák) Dan Pompura a finišoval Adam Jonáš na 20. místě.
Oba závody (překvapivě) opět vyhráli Švédové. Zatím mají 7 z 8 zlatých...

Krátká trať
Adélka po pěkném výkonu 9. na světě! Miloš si doběhl pro 21. místo. Tamarka ač stále juniorka postoupila do finále a skončila 46. Moc pěkný přenos včetně rozboru vysílala ČT sport, doporučuji shlédnout alespoň z archivu.

Sprintové štafety
V neděli se běžely sprintové štafety, Miloš byl na druhém úseku stále v televizi a společně s Janou Knapovou, Vojtou Králem a Terkou Jánošíkovou obsadili 5. místo. Gratuluji! Jinak zatím MS vládnou Švédové (3 zlaté ze 3 závodů).

Sprint
Adélka postoupila z kvalifikace jako vítěz svého rozběhu a ve finále obsadila hezké 16. místo!
Tamara ani Palo neprošli sítí kvalifikace.

Všechny informace najdete na stránkách MS.