Za dohledu dvou velikánů Pradědu na jedné a Kralického Sněžníku na druhé straně se uskutečnily květnové závody ČP, Žebříčku A a B pod vedením KSU Šumperk. Vše o závodě můžete najít na stránkách závodu, určitě se třeba pochlubte svými postupy.
Závody byly náročné, k velice těžkému terénu, tratím, kopcům už na start se šlo třeba po sjezdovce, ale přispělo ideální běžecké počasí, 16 - 17°C, modro, takže i delší pobyt v lese byl velice příjemný.
V sobotu se běžela krátká trať, kde vyhrála D14B Evička Marková, Pepa Racek v H20B, Miloš byl třetí o vteřinu v elitě.
A co napověděla nedělní klasika jen 14 dní před MČR? Miloš o parník 2. za suverénem Tomášem Křivdou, 6. Mára Minář, 4. Martin Bulička také o chloupek v H16A. A i v žebříčku B se dařilo Evičce 2. a Ree Coufalové, která byla 4., Pepa Racek 3. v H20B a Michal Dvořáček byl 2. v H18B.
Tak doufám, že se na klasice v domácím terénu zadaří!