Přestože většina žabiňáků soutěžila v Blansku na Hromničním trápením, našlo se pár jedinců, kteří dali přednost čistě atletickému závodu před mapou na 6. Brněnském běžeckém poháru, který se konal hned vedle, v Rájci-Jestřebí.
A nevedli si vůbec špatně. I zde byly vidět žabiňácké barvy na stupních vítězů. Za zmínku určitě stojí dvojité vítězství v hlavních kategoriích, ženské i můžské. Markéty Kaiser na trati 5 km (Barbora Zháňalová 5.) a Jáchyma Coufala na trati 10 km (Jan Zháňal 8., Stanislav Mokrý 12.). Ani otec nezůstal pozadu, a v kategorii V2 na trati 10 km skončil Svatoš Coufal druhý. Thea Coufalová 6. Dky, Veronika Zháňalová 9. Př_Nejml_D
Trať to dnes závodníkům nedala zadarmo, neboť po týdnu teplot nad bodem mrazu, bylo na polní cestě bláta až nadmíru.
Na závěr nutno ještě dodat, že byla přítomna i nejmladší kategorie, která také soutěžila a připravovala se na budoucí závodění.