O uplynulém víkendu jsme vyrazili na MČR na middlu (letoškem tedy poprvé na “střední” trati). Závody hostil Přírodní park Sedmihoří, který se nachází až za Plzní, asi uprostřed mezi městy Bor a Holýšov, a proto jsme se vypravili už v pátek. Několik málo vyvolených dostalo možnost spát v sokolovně v Boru, zbytek si musel vystačit s chatkami a pokoji v 25 km vzdáleném autokempu Vranov u Stříbra.

Sobotní kvalifikace nabídla kopcovitý, kamenitý, relativně hustníkovitý, přesto však velmi pěkný terén. Pro postup do áčkového finále bylo potřeba poctivě dohledávat všechny kontroly (a v některých případech připomenout pořadatelům, kam patří sběrka a cíl – viz sobotní protokol). Nakonec se do bojů o medaile dostalo hned 18 žabiňáků!

Podvečer strávili někteří koupáním ve zdejší přehradě, jiní zašli fandit na fotbal místnímu týmu. Porce na předem objednané večeři ve Vranově byly spíše menší, zato Borci a Borky se najedli – každý po svém – do sytosti.

Nedělní finále přineslo tratě podobné kvalifikaci, ale přece jen o něco běhatelnější, takže závodníci museli prokázat i schopnost mapovat při vyšší rychlosti. Nejvíce se to dařilo Kučimu, který obhájil loňské zlato🥇(H20). Ve stejné kategorii skončil Urboš 4. 🥔 jen 8 vteřin od medaile. V H18 Bulinovi chyběly na vítězství pouhé 2 sekundy, nakonec si tedy odváží stříbro🥈.

Do TOP 10 zaběhli ještě velmi pěkně:
Kiki Finstrlová (D20)
Miloš Nykodým (H21)
Maky Kaiser (D21)
Thea Coufalová (D16)
Terezka Kučerová (D18)

Ale i ostatní podali v lese povedené výkony (výsledky v orisu) a užili si hezký víkend s orienťákem v nádherném terénu.

VojťáK

 Jan Zháňal