Poslední víkend před prázdninami vyrazila silná sestava žáků a dorostenců, doplěná o pár trenérů a hobíků na 3. a 4. závod béčkového žebříčku do nám již dobře známých Luhačovic; do terénu, kde se loni běželo mistrovství na klasice. Od začátku bylo jasné, že kromě pořádných kopců bude naším největším soupeřem tropické vedro a výzva bude už i dvoukilometrová cesta do kopce na start. Předpoklady se splnily vrchovatě, pořadatelé nás o nic neošidili, nakonec ale všichni zdárně dorazili do cíle a někteří následně i na stupně vítězů. Večer nás čekala koupačka v Pozlovické přehradě, večeře a procházka přes kolonádu do tělocvičny, kde jsme po partičce Bangu (žáci), sprše (hobíci) a večerní procházce k lázeňským pramenům (dorosti) spali v klidu až do rána. Ani jsme netušili, že se tu v noci přehnala bouřka, kdyby nebylo všude mokro a nebyl na shromaždišti spadlý stan. Ještě že Jitka, která v tom stanu spala brala celou situaci s humorem. Díky dešti bylo v lese ráno trochu svěžeji a ani kopce nebyly tak vysoké jako včera. Zato nás čekal navíc kus lesa plný bažinek, ostružin a vos, takže to také nebylo dnes zadarmo. Odměnou v cíli nám byl kýbl vody za krk, dobrý pocit a ti nejrychlejší si odnesli i nějakou tu dobrotu od pořadatelů.

A komu se dařilo o víkendu nejvíc?

1.místo: Vendelín Smítal (H14B), Filip Finstrle (H20B), Terezka Kučerová (D18B), Tomáš Kučera (H21B), Jitka Kabáthová (D70B)
2.místo: Vendelín Smítal (H14B), Filip Finstrle (H20B), 2x Leny Lvovská (D45B)
3.místo: Matěj Toman (H18B), Marie Janíková (D35B), Pavel Rotek (H45B)

 Veronika Křístková